Нова тениска звезда -18-годишњи Алкараз победио и ушао у историју!

Историја сведока!

У рано јутро 4. априла по пекиншком времену, 18-годишњи Алкалас је избио када је заостао са 1-4 у првом сету, освојио 9 од наредних 10 ининга, савладао Руде са 7-5, 6-4, и победио у првој утакмици у сезони.Друга круна, трећа круна у каријери.Алкаразу је ово прва Мастерс титула у каријери и трећи најмлађи шампион Мастерса у историји.Истовремено, Алкараз је оборио Ђоковићев рекорд и постао најмлађи шампион у историји Игара у Мајамију!
тенис -1

Од нове сезоне, Алкараз је изгубио само две утакмице на Аустралијан опену и Инди мастерсу, изгубивши од Беретинија, другопласираног, и Надала, једног од велике тројке.У остатку утакмица Алкараз је победио Циципаса, Беретинија, Агута, Норија, Монфиса, Хулкача, Шварцмана, Фоњинија, Кежмановића и тако даље.Није ни чудо што је Надал рекао: „Алкараз је већ један од најбољих играча, веома је свестран, има веома агресиван напад и чврсту одбрану.Не изненађује ме што је урадио нешто следеће.„Надалове примедбе су изнете пре две недеље након битке у три сета између Надала и Алкаласа.Алкалас је у том мечу задао Надалу доста мука, са само једним бодом у кључним поенима.Мале флуктуације су само изгубиле утакмицу.Иако је пропустио финале на Инди Мастерсу, Алкараз је ипак направио најбољи рекорд у каријери на Мастерсу.

тенис -2

Доласком на Мастерс у Мајамију, Алкалас је наставио да дивља.Алкалас је савладао Всовића, Чилића, Циципаса, Кежмановића и Хулкача и први пут ушао у финале Мастерса.У финалу, суочивши се са Рудом, који је такође први пут ушао у финале Мастерса, чак и великог срца као што је Алкараз, био је неизбежно мало нервозан, па је у првом сету заостао са 1-5.Алкараз, који се постепено прилагођавао атмосфери финала, кренуо је у контранапад и изједначио резултат у три узастопне утакмице.На крају сета Алкараз је сломио појас и освојио први сет са вођством од 7-5.У другом сету Алкарас је на почетку сесије успоставио брејк предности и запечатио победу од 6-4.2-0, када је Алкараз заостајао 1-4, победио је у 9 од наредних 10 утакмица и победио Руде.Осамнаестогодишњи Алкараз оборио је Ђоковићев рекорд освајања Мастерса у Мајамију са 19 година и постао најмлађи шампион турнира у Мајамију!

тенис -3

У тренутку освајања шампионата, Алкараз и тренер Фереро, који се управо бавио очевом сахраном, дуго су се загрлили како би прославили победу.Од прошлогодишњег четвртфинала УС Опена до првог Мастерс шампионата, Алкараз је постигао такав успех за само пола године, поставши најишчекиванија генерација после 00-их у мушком тенису.Алкараз је овим шампионатом поставио високо 11. место у каријери, на само један корак од првог уласка у првих десет.

тенис -4

Овог пута Мајами је освојио првенство, чинећи Алкаласа трећим најмлађим играчем који је освојио Мастерс шампионат, поред Џанга Депеија и Надала.Алкалас је био толико узбуђен због тога да је почео да тежи ка већим циљевима: „Нема речи да опишем како се тренутно осећам, али освајање моје прве Мастерс титуле у Мајамију је тако посебно.Веома сам срећан због ове победе. Циљ ове године је био да освојим 500, и то сам урадио.Следеће што треба да урадите је да освојите овај Мастерс.Надамо се да су главни следећи.”

Ако желите да постанете професионалнији тенисер као што је Алцалас, пробајте сибоаситениска тренинг машина за гађање,машина за вежбање тениске лоптеби вам најбоље помогао у вашем тениском тренингу.

Време поста: 15.04.2022